Jesteśmy producentem szerokiej gamy luster oraz szkła a początek naszej działalności przypada na Marzec 2010 roku.

Posiadamy szeroki asortyment luster typowych z oświetleniem, zdobionych metodą sitodruku, z folią bezpieczną a także luster w ramach. Realizujemy również własne zamówienia na lustra.

Czerpiemy ogromną przyjemność z tego co robimy. Pragniemy rozwijać się dla Państwa i pokonywać coraz to większe wymagania stawiane przez rynek.
Kim jesteśmy?
Co powinniście wiedzieć o lustrach...?
Najważniejszą rzeczą po zakupie lustra jest jego prawidłowy montaż. Lustro powinniśmy powiesić tak aby zachować odstęp od ściany, szczególnie jeśli jest pokryta tapetą lub farbą, aby pomiędzy nimi występowala swobodna wymiana-cyrkulacja powietrza. Tak zamontowane lustro nie będzie narażone na matowienie. Dzieje się tak najczęściej od krawędzi. Nie bagatelne znaczenie ma także temperatura. Szkodliwą, dla lustra określa się temperaturę powyżej 45°C. Wtedy to mogą nastąpić trwałe uszkodzenia, dlatego nie powinno się go narażać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz innych źródeł ciepła, takich jak: świece, lampy, promienniki ciepła. Nie powinno się moczyć, myć, drapać i trzeć tylnej części lustra. Można ją zabezpieczyć np. folią naklejaną na całą tylną powierzchnię.
Mycie lustra...

Do mycia lustra nie musimy wcale używać detergentów. Wystarczy nam wilgotna miękka ściereczka pozbawiona odrywających się od niej drobnych pyłków. Najlepszym do tego materiałem są ściereczki z "mikrofazy" oraz zwykła letnia woda.
Letnia czysta woda usunie wszelkiego rodzaju plamy, natomiast czysta miękka bawełniana ściereczka, ściereczka z frotty lub miękki ręcznik papierowy usunie pozostałości wody i osuszy powierzchnię.
W niektórych domostwach spotyka się tzw. "twardą wodę". Wtedy do czyszczenia naszego lustra najlepiej jest się zaopatrzyć w wodę destylowaną.

Mokrą powierzchnię lustra i wrażliwe na wilgoć brzegi trzeba zawsze wytrzeć do sucha miękką ściereczką lub białym papierowym ręcznikiem. Największą uwagę należy zwrócić na dolny brzeg lustra, na którym zbiera się najwięcej resztek ociekającej wody. Pozostawiona na brzegach powoduje korozję lustra. Jeśli na lustrze wciąż pozostają smugi, najlepiej usunie je zmięta czarno-biała gazeta.

Stare i zmatowiałe lustra warto myć wodą z dodatkiem skrobi ziemniaczanej. Matowe lustro można też przecierać przekrojonym na pół ziemniakiem, następnie po 10 minutach spłukać czystą wodą i dokładnie wytrzeć do sucha. Blask naszemu zwierciadłu szybko przywróci olej lniany wtarty w jego powierzchnię. Tańszym sposobem jest mycie starego lustra octem i wytarcie do sucha zmiętą niekolorową gazetą.
Pocenie się lustra...
...np. podczas kąpieli. Aby temu zapobiec wystarczy jego powierzchnię przetrzeć ściereczką zwilżoną kilkoma kroplami gliceryny. Niewidoczna powłoka jest wystarczającą ochroną. Po kąpieli i prysznicu dobrze przewietrzyć łazienkę, aby wilgoć nie osiadała na wrażliwych brzegach lustra i na tylnej jego powierzchni.

Jakich środków i narzędzi nie powinno się używać do mycia luster?
Ściereczki do czyszczenia luster i szkła zawsze powinny być czyste i miękkie, ale nie powinno się ich prać w proszku do prania. Niewłaściwie wypłukane resztki proszku powodują niewidoczne uszkodzenia powierzchni (mikro rysy), które z czasem będą coraz bardziej widoczne.

Do mycia lustra nie wolno używać środków do czyszczenia szkła, ponieważ pozostawiają po sobie cząsteczki, które powodują szybkie osadzanie się kurzu i brudu na powierzchni. Poza tym niszczą brzegi luster i z czasem wywołują powstanie brązowych plam z tyłu lustra, coś w rodzaju rdzy.
Bardzo szkodliwe dla lustra są środki do czyszczenia WC i rur, rozpuszczalniki do lakieru do paznokci, bardzo gorąca woda czy ogrzane powietrze. Luster nie powinno się myć także octem.
Mycie lustra środkami zasadowymi takimi jak np. amoniak także powodują matowienie lustra.
Szczególnie wrażliwe jest szkło metaliczne, nie powinno się go czyścić nawet preparatami do czyszczenia szkła.
Powierzchnia lustra jest bardzo wrażliwa na skrobanie. Wszelkie mleczka, proszki, czyściki i skrobaczki niszczą lustro na naszych oczach. Taflę lustra może porysować nawet zwykła gąbka
.
Wenecja 650x790
Fun
Deco
"Mirror-SYSTEM" Dawid Kowalczyk
ul. Kilińskiego 79a
34-700 Rabka-Zdrój
E-mail: ms@mirror-system.pl
E-mail: biuro@mirror-system.pl
+48 604-106-474
WYSIWYG Web Builder